Často kladené dotazy

Zde si můžete přešíst často kladené dotazy našich zájemců o získání řidičského oprávnění.

Jaká vozidla mohu řídit, pokud získám řidičské oprávnění skupiny B?
Do skupiny B jsou zařazena motorová vozidla s vyjímkou vozidel uvedených v písmenech a/ až e/, / novelizovaný zákon č.361/2000 Sb. / jejichž největší povolená hmotnost nepřevyšuje 3500 kg, s nejvýše 8 místy k sezení kromě místa řidiče, ke kterým smí být připojeno přípojné vozidlo o největší povolené hmotnosti nepřevyšující 750 kg, pokud největší povolená hmotnost této jízdní soupravy nepřevyšuje 3500 kg, nebo v případě rozšíření rozsahu nepřevyšuje 4250 kg. Řidičské oprávnění udělené pro skupinu B opravňuje také k řízení vozidel zařazených do skupiny AM, B1 a do skupiny A1s automatickou převodovkou se zdvihovým obsahem spalovacího motoru do 125 cm3. Řidičské oprávnění udělené pro skupinu B opravňuje držitele, který dosáhl věku 21 let, také k řízení tříkolových vozidel zařazených do skupiny A.
Nabízíte kurz, pro získání řidičského oprávnění, i jiné skupiny než B?
Naše autoškola se specializuje na skupiny B a BE.
Chci se přihlásit do autoškoly. Jaké formuláře budu při přihlášení potřebovat?
Při přihlášení do autoškoly budete potřebovat Lékařský posudek potvrzený praktickým lékařem který není starší více jak 3 měsíce a vyplněnou Žádost o přijetí k výuce a výcviku. Oba dokumenty lze stáhnout ZDE.
Lze se do kurzu v autoškole přihlásit on-line?
Bohužel nelze. Před zahájením autoškoly potřebujeme mít Žádost o přijetí k výuce a výcviku i Lékařský posudek v originálech. Návštěva autoškoly je tedy před začátkem kurzu nutná.
Jak probíhá platba kurzovného?
Je možné ji provést převodem i v hotovosti, a to buď v plné výši nebo formou zálohy 50% kurzovného. K platbě budete vyzváni těsně před zahájením kurzu v informativním emailu.
Jak dlouho bude kurz v autoškole trvat?
Při frekvenci výcviku (jízdy) 2x týdně a výuky (teorie) 1x týdně trvá kurz cca dva a půl měsíce. Záleží na časových možnostech, technických a studijních schopnostech uchazeče. Rozsah výuky a výcviku určuje zákon č.247/2000sb. Například zákonem minimální počet jízd v kurzu je 28 vyučovacích hodin (x45min). Tento počet však pro někoho nemusí být dostačující a je třeba výcvik doplnit nad rámec kurzovného.
Jak probíhá zkouška?
Zkouška je rozdělena na tři části.
1 část: Písemný test. Absolvujete jej na Městském úřadu za přítomnosti zkušebního komisaře http://etesty2.mdcr.cz/Home/Tests/ro

V případě, že neuspějete je zkouška pro tento den ukončena. Opravný test pak můžete absolvovat nejdříve za pět pracovních dnů. Záleží však na přiděleném termínu opravné zkoušky zkušebním komisařem.

2. část: Zkouška ze znalosti ovládání a údržby vozidla
3. část: Zkouška z praktické jízdy (podrobně rozepsáno v zákoně: 247/2000 § 42)

Po absolvování zkoušky obdržíte zpět váš zdravotní posudek a přihlášku, která je doplněna potvrzením zkušebním komisaře. S těmito doklady pak můžete žádat o řidičský průkaz na kterékoliv Evidenci řidičů.
Je v ceně kurzovného obsažen i poplatek za závěrečnou zkoušku?
Poplatek 700,- Kč není zahrnut v ceně kurzu. Žadatel o zkoušku jej platí přímo Městskému úřadu, odboru dopravy.
Musím docházet do autoškoly na teoretické hodiny?
Musíte. Většina kurzů nyní vyučujeme pomocí individuálního studijního plánu - což je kombinace domácího samostudia + konzultačních hodin v autoškole. Ty jsou rozděleny do 7 vyučovacích bloků a je třeba je absolvovat. V případě zameškání je nutné si výuku zajistit v náhradním termínu. Většinou v rámci výuky jiné skupiny.
Mohu se přihlásit do řidičského kurzu, i když mi ještě není 18 let?
Ano, ale k závěrečným zkouškám budete připuštěn(a) až dovršíte 18 let.
Jak se jednoduše přihlásit do autoškoly?
Pošlete nám email přes naše webové stránky. Budeme s vámi počítat do nejbližších kurzů. Zároveň si v záložce "Důležité informace" a dále "Ke stažení" stáhněte „Žádost o řidičské oprávnění“ a „Posudek o zdravotní způsobilosti“. S tímto „Posudkem o zdravotní způsobilosti“ si zajdete ke svému obvodnímu lékaři pro razítko způsobilosti. Oba dokumenty pak předáte do autoškoly dle domluvy.
Nenašli jste co jste hledali?
Kontaktujte nás a rádi Vám zodpovíme všechny Vaše otázky. Spojení na nás najdete v sekci "Kontakty".